31 травня 2022 року НКРЕКП схвалила постанову «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності зі зберігання енергії».

Ліцензійні умови розроблені для реалізації Закону України «Про ринок електричної енергії», з урахуванням змін, внесених Законом України № 2046-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку установок зберігання енергії», який набирає чинності 16 червня 2022 року.

Схвалення цього документу є першим кроком на шляху впорядкування діяльності ліцензіатів зі зберігання енергії на ринку електричної енергії. Ліцензійні умови встановлюють вичерпний перелік документів, які додаються до заяви про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності зі зберігання енергії, а також визначають вичерпний перелік вимог, обов’язкових для виконання під час провадження такої діяльності.

Основне завдання систем накопичення енергії — це оптимізація роботи ринку електроенергії. За рахунок вирівнювання графіка її споживання та виробництва вони допомагають зберігати надійну роботу енергосистеми в цілому. За їх допомогою відбувається більш легка інтеграція енергетичних об’єктів, у тому числі й підприємств «зеленої» генерації в енергосистему України та забезпечується більша прогнозованість виконання планового графіку видачі потужності в мережу.

Проєкт постанови «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності зі зберігання енергії» має ознаки регуляторного акта, тому, відповідно до визначеної процедури, він був оприлюднений на офіційному вебсайті НКРЕКП з метою одержання зауважень і пропозицій.

Затвердження Ліцензійних умов забезпечить використання систем накопичення енергії, збалансує роботу енергосистеми та підвищить стабільність електропостачання для споживачів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *